Rekrutacja 2024/2025

Szanowni Państwo,

Dyrektor Przedszkola nr 2 w Końskich informuje, że rekrutacja dzieci na wolne miejsca w przedszkolu na rok szkolny 2024/2025 będzie prowadzona od 01 lutego do 25 marca 2024 r.

Rekrutacja na rok szkolny 2024/2025 oparta  jest o jednolite kryteria naboru określone w art. 131 ust. 2 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe (t.j. Dz. U. z 2023 r. poz. 900 ze zm.) oraz w Uchwale Rady Miejskiej w Końskich  NR XXX/306/2017 z dnia 14 lutego 2017r. w sprawie określenia kryteriów naboru na drugim etapie postępowania rekrutacyjnego do publicznych przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w publicznych szkołach podstawowych, publicznych innych form wychowania przedszkolnego oraz publicznych szkół podstawowych, dla których Gmina Końskie jest organem prowadzącym oraz dokumentów niezbędnych do potwierdzania tych kryteriów (uchwała do pobrania na dole strony) i odbywa się zgodnie z harmonogramem czynności oraz terminami określonymi  ZARZĄDZENIEM NR 6/2023 Burmistrza Miasta i Gminy Końskie z dnia 29 stycznia 2024 r. w sprawie ustalenia terminów przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego oraz postępowania uzupełniającego na rok szkolny 2024/2025 do pierwszych klas szkół podstawowych i przedszkoli i prowadzonych przez Gminę Końskie (zarządzenie do pobrania na dole strony).

Rekrutacja do naszego przedszkola krok po kroku

1. Rekrutacja prowadzona jest z wykorzystaniem elektronicznego serwisu rekrutacyjnego dla rodziców konskie.formico.pl

2. Rodzice  dzieci ubiegających się o przyjęcie do przedszkola wypełniają Wniosek o przyjęcie dziecka do przedszkola.

3. Wniosek o przyjęcie do przedszkola rodzice dziecka wypełniają:

Wypełniony za pośrednictwem systemu elektronicznego konskie.formico.pl wniosek zostaje zarejestrowany w systemie. Należy go wydrukować, podpisać i dostarczyć wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnianie określonych kryteriów  do przedszkola pierwszego wyboru (wskazanym we wniosku jako Pierwszy wybór) lub

• w formie papierowej. Formularz wniosku oraz oświadczenia potwierdzające spełnianie określonych kryteriów dostępne są na stronie internetowej przedszkola ps2konskie.szkolnastrona.pl lub bezpośrednio w przedszkolu. Wypełniony wniosek w wersji papierowej wraz z dokumentami  potwierdzającymi spełnianie określonych kryteriów  należy dostarczyć osobiście do przedszkola pierwszego wyboru (wskazanym we wniosku jako Pierwszy wybór). Pracownik przedszkola wprowadzi wniosek do systemu elektronicznego.

4. O przyjęciu dziecka nie decyduje kolejność zgłoszeń, lecz kryteria pierwszego i drugiego etapu postępowania rekrutacyjnego.

5. Listy dzieci zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do przedszkola zostaną  podane do publicznej wiadomości od 29 marca  do 02 kwietnia 2024 r.

6. Rodzice dzieci zakwalifikowanych potwierdzają wolę przyjęcia kandydata w postaci pisemnego oświadczenia w terminie od 03 kwietnia 2024 do 10 kwietnia 2024 r.

7. Listy dzieci przyjętych i nieprzyjętych do przedszkola zostaną  podane do publicznej wiadomości od 11 kwietnia 2024 r. do 12 kwietnia 2024 r.

W razie jakichkolwiek pytań lub kwestii wymagających dalszego wyjaśnienia prosimy o kontakt pod numerem telefonu: 41 372 90 73 lub e-mail: ps4konskie@gmail.com